"Maar Daar gaan we het niet over hebben". In deze voorstelling heeft Egbert van Foeken het prachtige boek “Alles is verlicht” van Jonathan Safran Foer bewerkt tot een tot de verbeelding sprekende vertelling. Gruwelijk, kolderiek èn sprookjesachtig.

Na het succes vorig jaar in Deventer, Groningen, Bloemendaal, Amsterdam en Utrecht, is hij nu te zien bij ‘Verhalen in het Bos”, koetshuis Randerbroek in Amersfoort.
“Maar Daar gaan we het niet over hebben”
In deze voorstelling is het prachtige boek “Alles is verlicht” van Jonathan Safran Foer bewerkt tot een tot de verbeelding sprekende vertelling.
“Gruwelijk, kolderiek en bij vlagen sprookjesachtig”.
Het boek is een buiteling van verhalen over een bijna vergeten geschiedenis. De voorstelling weet de sfeer van dit boek treffend uit te beelden.
Met een paar stoelen, zijn stem, de verbeelding, een foto en een autootje, neem hij jou als publiek mee naar 1942, naar de vernietiging van een Joods dorp in Oekraïne. Mee naar 1791, toen de sprookjesachtige geschiedenis van dat dorp begon. Mee naar 1997, als drie mannen en een teckel in één auto op zoek gaan naar dat verleden.
Een verleden dat ons iets kan vertellen, over naderend onheil en hoe we daar mee om gaan. Het zet ons stil bij hoe we nu reageren op het onrecht en onheil in de wereld om ons heen.
“Maar daar gaan we het niet over hebben.”
De jury was enthousiast:
Met vlag en wimpel geslaagd!
Het publiek:
Waar en wanneer?